Amazon Gümrük ve Kargo Ücreti Hesaplama Aracı Yayında!

Amazon’da ürünleri gezerken fark edeceksinizdir ki ürünlerin kargo tutarını öğrenmek için sepete ekleyip sepette kontrol etmeniz gerekmektedir, kimi üründe ise sipariş adımının sonuna kadar giderek kargo tutarını görmeniz gerekebiliyor. Amazon Gümrük ve Kargo Ücreti Hesaplama Aracı bu sorununuzu çözecek!

Gümrük Ücreti AmazonGlobal kargo kapsamında hesaplanarak sizden depozito olarak alınmakta, bu tutar düşük çıktığında Amazon üstünü sizden talep etmeyeceğinin garantisini verirken, yüksek çıktığında ise fazlalığı iade etmekte.

Amazon Gümrük ve Kargo Ücreti Hesaplama Aracı bir ürün için hem tahmini kargo tutarını hesaplıyor hem de normalde tutması gereken gümrük ücretini hesaplıyor.

Şimdilik sadece Amazon.com ve Amazon.de linkleri ile çalışan Araç yakında Amazon.co.uk ve Amazon.it ile uyumlu olacak!

Aracı kullanmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki form’a ürün linkini yapıştırmak ve butona basmak.

Notlar:

  1. Araç Amazon Üzerinden Sağlanan veriler ile tahmini olarak kargo ücretini ve gümrük ücretini hesaplamaktadır, sipariş sonucunda ödenecek tutar değişiklik gösterebilir.
  2. Kargo Ücretleri AmazonGlobal Standard gönderi yöntemi için hesaplanmaktadır.
  3. Kargo Ücreti Amazon.com için 99% ihtimalle doğru hesaplanırken, Amazon.de’de yaklaşık olarak fikir vermesi açısından yararlı, genelde Amazon.de Kargo Ücreti aracın gösterdiğinden düşük çıkmakta.
  4. Amazon.de’de €49 üzerine kargo ücretsiz olduğundan, siparişinizi bu tutara tamamlamanızı tavsiye ederim. Nisan 2018 İtibari ile sonlandırıldı.
  5. Gümrük Vergisinin Nasıl Hesaplandığını öğrenmek için ilgili yazımı okuyabilirsiniz: Posta Yoluyla Getirilen Eşyanın Gümrük Vergisi Nasıl Hesaplanır?

Yazar hakkında

aFırsatlar

Yorum yok

Bir cevap yazın