Amazon Black Friday ve Cyber Monday Ne Zaman? Önemli Notlar!

Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

Black Friday bu sene 24 Kasım’da,  bir çok mağazanın ve firmanın eşsiz indirimler yaptığı ürünleri biz de Amazon.de ve Amazon.com üzerinde yakalayabileceğiz. Aynı Zamanda Amazon Cyber Monday ile tamamıyla elektronik ürünlere yönelik bir indirim günü de düzenliyor.

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar.

Cyber Monday Ne Zaman Başlıyor?

Cyber Monday Kara Cumayı takip eden Pazartesi günü yani bu sene 27 Kasım’da düzenleniyor. Amazon ve bir çok e-ticaret sitesi bugünde özellikle elektronik ürünlere yönelik yapacağı indirimlerle senenin en büyük avantajlarını bizlere sunacaklar. Aynı zamanda Amazon 20-27 Kasımı Cyber Monday Haftası ilan etmiş durumda ve bu hafta süresince de bir çok ürün hiç görülmemiş fiyatlar ile satışa çıkmakta.

Bu Kampanyaları Nasıl Takip Edeceğiz?

Cyber Monday Haftası

Amazon.com için Black Friday Deals Week sayfasını, Amazon.de içinse Cyber Monday Haftası sayfasını takip edebilirsiniz, en harika indirimleri bu sayfalarda göreceksiniz, fakat unutmayın ki her şey stoklarla sınırlı ve elinizi çabuk tutmalısınız.

Aynı zamanda bir çok kampanyalı ürünü aFırsatlar sitemde ve aFırsatlar Facebook sayfasında takip edebilirsiniz, siteye girdiğinizde sağ alttaki çana dokunarak fırsatlardan anında haberdar olma şansına da sahipsiniz.

Alışveriş Öncesi Notlar!

Amazondan daha önce alışveriş yapmayanlar Adım Adım Alışveriş Rehberini okuyarak ne kadar kolay olduğunu görebilir ve rahatlıkla alışveriş yapabilir.

Amazon Cyber Monday ve Black Friday fırsatları Amazon Prime üyelerine Öncelikli sunulur, ilk ay ücretsiz Amazon Prime üyeliklerinizi başlatmak için 30 Gün boyunca ücretsiz Amazon.de Prime ve 30 Gün boyunca ücretsiz Amazon.com Prime linklerini kullanabilirsiniz. 30 günden sonra kullanmaya devam etmek istemezseniz direkt hesap ayarlarından üyeliğinizi iptal edebilirsiniz, kazanılmış hak 30 gün boyunca kullanılabilir.

Unutmayın ki Amazon.de üzerinden yaptığınız alışverişlerde göndericinin Amazon olduğu ürünlerde sepet tutarı 49 Euro ve üstü ise Kargo Bedava, bu sebeple sepetinizi 49 Euro’ya tamamlamanız tavsiye edilmekte.

Bazı ürünlerde “Bu ürünün Türkiye’ye teslimatı yoktur.” yazısını görebilirsiniz, bu yazıyı gördüğünüz ürünlerin bir çoğu Türkiye’ye gönderilmekte. Tek yapmanız gereken normal satın alım gibi sepetinize ekleyip siparişi tamamlamak. Eğer bir ürün gerçekten Türkiye’ye gönderilmiyor ise siparişi tamamlarken adres seçiminden sonra uyarılacaksınız.

Amazon tarafından gönderilen ürünlerde Amazon Global Kargo kapsamında Gümrük Vergisi Depozitosu alınarak  gümrükte sizin adınıza ödenir, gümrükle uğraşmazsınız.

Tekrar Hatırlayalım:

  1. 20-27 Kasım: Cyber Monday haftası
  2. 24 Kasım: Black Friday
  3. 27 Kasım: Cyber Monday

Amazon.com veya Amazon.co.uk’den alışveriş yapmak istiyor fakat toplam masraf ne kadar olur diye merak ediyorsanız Amazon Gümrük Vergisi ve Kargo Ücreti Hesaplayıcıyı* kullanabilirsiniz, tek yapmanız gereken ürün sayfası linkini yapıştırmak ve butona basmak ve Satın Al butonu ile alışverişi tamamlamak.

Black Friday Öncesi Amazon Kampanyaları İle Hesaplarınızı Hazırlayın!

Amazon.de: 30 Euro Git Kart Alımına 5 Euro Hediye!

Amazon.de: 80 Euro ve Üstü Bakiye Yüklemesine 8 Euro Hediye

Yazar hakkında

aFırsatlar

Yorum yok

Bir cevap yazın